1.) Širino vseh vrat (vhodna, notranja,…), skozi katere bo potrebno prenesti sedežno garnituro. Veliko elementov sedežnih garnitur je danes že v celoti ali vsaj delno sestavljenih. Gre za večje in širše kose pohištva, katere ni nujno vedno lahko spraviti skozi vrata.
2.) Pozicija vrat in oken v prostoru (od ene stene do druge).
3.) Višino parapet oken, da se bodo lahko le-ta normalno odpirala v primeru, če bo sedežna garnitura stala pred oz. pod njimi.
4.) Širina vrat, ki se odpirajo v prostor – proti sedežni garnituri. Nepraktično je, če v prostor postavite preveliko sedežno garnituro in se posledično vrata ne odpirajo v celoti in tako onemogočajo normalen dostop v prostor.
5.) Dolžino in širino radiatorja ali drugih grelnih teles ter njihovo pozicijo v prostoru. Radiator naj se nahaja minimalno 10 cm od sedežne garniture. V nasprotnem primeru lahko zaradi neposrednega stika tople/vroče površine s sedežno garnituro pride do poškodbe in deformacije materialov oblazinjenja.
6.) Predvidene oz. obstoječe ostale ovire ali kose pohištva, ki se bodo nahajali v istem prostoru in posledično namenili manj prostora novi sedežni garnituri (dnevni regal, klubska mizica, počivalnik,…).
7.) Neto površino prostora, namenjeno izključno sedežni garnituri, brez zgoraj naštetih »ovir«.
V tem primeru je najzanesljivejši način, da predel tal, na katerega nameravate postaviti novo sedežno garnitura, po obliki mer tlorisa garniture polepite s krep lepilnim trakom (ki ga s tal enostavno odlepite) ali porišete s kredo (ki jo s tal enostavno zbrišete). Pomagamo si lahko tudi s praznimi škatlami, ki jih zložimo v približno obliko predvidene sedežne garniture ter čeznje položimo rjuho.
Tako boste dobili najlažji prikaz zasedenosti prostora in velikost prehodov med bodočo sedežno garnituro in ostalimi predmeti v istem prostoru.